10dana

ja657

Poštovani, menstruacija mi kasni 10 dana, vec me danima bole grudi na dodir, jucer i prekjucer bolovi u trbuhu, pojacana probava kao i uvijek prije nego sto dode. Imam zasticene odnose osim jednog, na dan kada je menstruacija trebala doci, ali tada nije doslo do ejakulacije. Od pocetka ovog mjeseca sam pod strasno velikim stresom, od fakulteta,posla do bolesti u obitelji... da li da ocekujem menstruaciju, dali kasni zbog stresa ili je nekako moguca trudnoca?? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema navedenom vjerojatno se ne radi o trudnoći, nego o predmenstrualnim tegobama. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih nekoliko dana preporučam test na trudnoću.