Vaginalno krvarenje duže od 3 tjedna

Moann13

Naime, imam 20 god i menstruacija mi je donekle točna, u većini slučajeva mi kasni 3-4 dana kao posljedica stresa ili fizičke izmorenosti. Zadnju menstruaciju dobila sam 15.04 i trajala mi je 10 dana(inače mi traje 7-8 dana, nije obilna), ali nakon tih 10 dana imala sam smeđi iscjedak još tjedan dana. Nakon toga jedan cijeli dan mi je prestalo, ali sutradan mi je krenulo svijetlije crveno krvarenje koje mi nikako ne prestaje. Danas smo 22.05 i još uvijek imam krvarenje. Bila sam kod ginekologije 14.02 i radila Papa test koji je pokazao da imam HPV i CIN I. Često sam ovih dana bila pod stresom i ovo me samo dodatno iscrpljuje. Sutra idem kod ginekologa, no htjela bi znati dali mogu sta poduzet u vezi toga i koji bi mogao bit uzrok svemu tome?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
obzirom na krvarenje preporučio bih da što prije posjetite liječnika, ako je moguće odmah u hitnoj službi da se utvrdi razlog krvarenja i odredi terapija. Papa test nema veze s krvarenjem.

Moann13

Imate li neko mišljenje sto bi moglo biti?

Ivo Balenović, dr. med.

Teško je reći bez pregleda, ali mogući uzrok je hormonski disbalans. Bilo bi poželjno osim ginekološkog pregleda odrediti i hormonski status.