31 tjedan

rokovito

Postovani,
Drugorotkonja sam. Do sada je s trudnocom sve ok.
Zadnji nalaz mala promjena cerviks 33 mm
Ultrazvukom, st.č. II portio odrzan, RP
kČS uredni pl.vode normalno RIAM 0,98, RIAU 0,57 AFI 16/17

Papilarno nalaz cerviks I cl. Smeksan, uloziv za vrsak jagodice.

Predlozeno mirovanje, smanjenje svih aktivnosti

Sto to znaci i kako se ponasati? Kakvi su nalazi po vasem misljenju!

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cerviks je malo skraćen. Ne treba nikakav drastičan režim mirovanja.

jesen

Pozdrav doktore ,jucer sam bila na kontroli beba mi je 2200 ,34/2 tjednu ,dali je to ok ,posteljica mi je 2 stupanj ,reko mi da je beba ok ,medutim ja nisam prestala pusit tokom trudnoce ,sebicna sam ali godinama sam pusac ,pokusala sam ali nisam uspjela i zao mi zbog toga ,beba se obro razvila ,dali ona zbog cigara dobiva manje kisika ,i reko je da ako mogu i prirodno da probam rodit ali ja nebi a moj muz inzistira ,ja mslm da je olje carski posto sam ga imala i prvi put ,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nije dobro što pušite. Djeca žena koje puše su manje porođajne težine.
O tome kako ćete roditi donose odluku opstetričari u rodilištu u kojem ćete roditi.
Ako budu zadovoljeni uvjeti za vaginalni porod rodit ćete vaginalno.