33 tjedna

Marina84

Postovani danas mi je 33tjedna trudnoce,vec 10 dana dam na tokolizi,u pocetku 43 ml/h sad 22ml/h ... Kontrakcije imam ucestale vec od 27tjedna,hospitalizirana prije 10dana,kad mi je utvrdjena otvorenost za jedan clanak,jucer na pregledu doktor kaze stanje se malo pogorsalo,nista dodatno nije rekao. Do kad ja smijem bit na tokolizi i koliko je ona stetna za moje djete. Jos sam primila inekcije za sazrijevanje bebini pluca. I pijem normabel 3x1 2mg. Da se moja beba uskoro i rodi koliko je to opasno,posljedice i sve oslalo.Jer jako sam zabrinuta za sve sto se desava sad
Unaprijed se zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tokoliza se primjenjuje do 34. tjedna. Strpite se još malo. Dobro je što ste dobili lijekove za sazrijevanje fetalnih pluća koja su limitirajući faktor kod prerano rođene djece.
Zrelost pluća nije ista kod sve djece koja se rode redimo u 34.tjednu. Nemojte trčati pred rudo.

Marina84

Do 34 tjedna,kod nas u bolnici ju primjenjuju i do35-36 tjedna... Koliko je ona opasno za moje nerodjeno djete,jer ja sam stalno prikljucena,cim pokusaju skinut odma kontrakcije i bolovi... Ako bi ju produljili i tjedan vise da li djeluje losr na bebu... Hvala vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

NIje loše da bude koji tjedan. Ako dobro reagirate na istu može biti još koji tjedan.