otecene noge u trudnoci

Minica83

Postovani,za koji dan ulazim u sedmi mesec trudnoce,Pojavio mi se blagi otok na nogama oko kolena i na na butinama naslage poput celulita,na zglobovima kod stopala nema otoka,Da li je moguce da dolzai do zadrzavanja vode u organizmu ili je uzrok nesto drugo?Inace,pritisak mi je normalan,cak i nizak,proteina i urinu nema.Da li biste mogli da mi preporucite nekakav gel za umorne noge koji se moze mazati u trudnoci?Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao prvo izbacite sol iz prehrane, pazite na uredan mjesecčni prirast težine, ne jedite rafinirane šećere.