Abdominalna histerektomija i adnekektomija

Maike

Postovani
U 5 mj. 2014 operiran mi je duktalno invazivni karcinom na lijevoj dojci koji je her2 - 3+, ER100%,PR40%, Ki67-50%.
Zadnji herceptin sam primila 25.09.2015.sada sam na Nolvadex-u. Kod redovne kontrole ginekologa ginekolog mi je rekao da mi je sluznica endometrija zadebljanja 11.2mm te da bi s obzirom na PhD nalaz tumora bilo najbolje napraviti abdominalnu histerektomija i adnekektomija. Moram napomenuti da imam 36 godina.
Molim Vas za vaše mišljenje.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikako. Da li menstruirate? Ako ne, onda morate napraviti kiretažu za početak.