Apneja u trudnoći

margita_7

Poštovani doktore, molila bih vas za informaciju. Trenutno sam u 21 tt, sve uredno. Zadnjih par dana imam zacepljen nos, bez ikakvog sekreta i nisam prehladjena. Tokom zadnjih par veceri muci me nesanica nakon odlaska na wc, razbudim se i tesko zaspnem. No ono sto me zaista muci jest sto kasnije kad zaspnem, trgnem se u jednom trenutku i naprasno se probudim uz neki oblik hrkanja. Inace, ne hrcem, a niti sada tijekom trudnoce. Malo sam citala po internetu i kazu da se radi o apneji. Do sada nisan imala ovakvih situacija i nemam problema sa visokim tlakom, cak imam nizak tlak i nemam problema s tezinom. Radi li se o necem prolaznom ili se moram zabrinuti i ici na nekakve pretrage ukoliko isto skodi bebi? Takoder, postoji li nekakav nacin da se ona prirodnim putem ublazi ili nesto? Za sada se ovo desi jednom tijekom noci. Hvala na vremenu i odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, isttraživanja se pokazala da je apneja u trudnoći ponekad povezana s gestacijskim dijabetesom. Savjetujem da učinite test opterećenja glukozom.