bakterijska upala i gljivice

viera

imam bakterijsku upalu za koju sam dobila sumamed i klimicin kremu, te gljivice za koje sam dobila vaginalete ginodaktarin koje trebam počet koristiti nakon stavljanja te kreme. Partneru je ginekologica isto prepisala sumamed no zanima me da li je to dovoljno budući da imam i gljivice, treba li on isto koristiti neku kremu za gljivice, canesten mozda i koliko dugo! i jos, da li koram opet napraviti ginekoloski pregled i papa test prije nego stupimo u seksualne odnose?
Unaprijed zahvalna

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
preporučio bih da partner koristi kremu istog sastava kroz 2 tjedna. Što se pregleda tiče svakako bih ga preporučio.