Bartholinijeva zlijezda

martinam1007

Postovani doktore,

U 39 tjednu trudnoce sam, doktor mi je rekao da je Bartholinijeva zlijezda natecena. Zanima me da li moze utjecati na tijek poroda i da li moze splasnuti natecenost. Jeli mozda to posljedica hormona u trudnoci.

Hvala,
Martina

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, povećana Bartholinijeva žlijezda neće smetati porodu. Kada se začepi izvodni kanal žlijezde nastaje cista. Ponekad se cista može upaliti, te nastaje gnojna upala. Tada se primjenjuje antibiotska, a po potrebi i kirurška terapija.Znakovi upale su crvenili, izrazita bolnost i gnoj.