Zatrudnivanje

Frosii

Zdravo bi sakala da spodelam problem so vas kako i da ve zamolam za mislenje ovoj mesec ne dobiv ciklus pravev testovi na hormoni i imam namalen progesteron bev na ginekolog mi kaza imam mikrocisticni jajnci.no toa sto mnogu me plasii e sto doktorot mi kaza deka nemam ovulacija. Mi dade da pijam dabroston 10 dena za da dobijam ciklus potoa so klomifen da predizvikame simulacija na ovulacija i ovunom tableti da ispijam nekolku dozi. Megjutoa jas dabroston zemam vekje 4 dena i nemam dobieno ciklus i toa me zagrizuva dali ke dobijam ciklus so zemanje 10 dena mozebi 4 dena nese dovolni ve molam za vase mislenje dali e dobra terapijava za da dobijam ciklus i da ja simuliram ovulacijata sakam da zabremenam vi blagodaram odnapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dabroston morate uzimati 10 dana. Dva do tri dana nakon zadnje tablete dabrostona trebala bi nastupiti menstruacija.

Frosii

Hvala vam doktore sacekacu da dobijem ciklus nakon 10 dana uzimanje dabroston pijem vec pet dana i zabrinuta sam jer nisam dobila isto sm htela vas pitati dali sa kapsulama OVUNORM cu poceti imati ovulacije. Doktor mi je rekao nakon zavrsavanje piti dabroston treba dobit ciklus i od treceg dana poceti sa klomifen da bi simulirali ovulaciju pa zelela bi vas pitati za vase mislenje jer terapija dobra i dal cu uspeti da simulisem ovulaciju tim lekovima i napokon uspet zatrudneti

Ivo Balenović, dr. med.

Na propisanoj terapiji dobiti ćete ovulacije i ostvariti trudnoću.

Frosii

A dali e moguce ostati sada trudna prije nego sto dobijem a prosli mesec nisam dobila pa bi volela znat dal mogu ostat trydna prije nego sto dobijem jer pijem OVUNORM vec ses dana jel bi bilo moguce da dobijem ovulaciju i ostanem trudna prije nego sto dobijem

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće je da ostanete trudna čim dođe do ovulacije. Ovunorm će potaknuti ovulaciju, ali ne mogu trvrditi da će do ovulacije sigurno doći.

anique_anika

Poštovani, molim Vas za mišljenje. Imam 30 godina, dijagnozu PCOS, Hashimoto, inzulinska rezistencija, oligomenoreja. Na terapiji sam Letrox 25mcg, Siofor 500mg, uzimam i selen, vitamin D i E, te posljednja dva ciklusa, po preporuci doktora, Duphaston 10mg 10 dana. Prošli ciklus je bio uredan, iako i dalje produžen, pa sam po utvrđenoj ovulaciji (temperatura, iscjedak), počela sa terapijom Duphastonom, i menstruaciju dobila 2 dana po prestanku terapije. Ovaj ciklus, tipični simptomi ovulacije se nisu pojavili niti nakon 24. dana ciklusa, kada sam počela piti Duphaston 7 dana 2 dnevno, ne bih li izazvala krvarenje i započela novi ciklus, obzirom da partner i ja pokušavamo začeti. Danas je punih 10 dana od zadnje popijene tablete, menstruaciju još nisam dobila. Bole me grudi (kao i inače u PMSu), a ta je bol sve intenzivnija od prestanka sa Duphastonom do danas. Mislite li da je vrijeme za test na trudnoću? I uopće, što mislite o terapiji Duphastonom u mom slučaju? (Tipično mi je ciklus dug oko 34 dana, ovulacija nastupi oko 19. ili 20. dana). Lijep pozdrav i unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. Terapija Duphastonom je poželjna jer se radi o hormonskoj potpori žutom tijelu. Žuto tijelo se stvara nakon ovulacije i ono luči hormon progesteron koji 'priprema' maternicu za trudnoću.

anique_anika

Postovani doktore, najljepsa Vam hvala na odgovoru. Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav.