Bele fleke

Dubravka86

Postovani,
Sinoc sam primetila da su mi se na spoljasnjem delu polnog organa, tu gde su dlake u radni s prelonama , na dnu stomaka, pojavile bele flekice?
16 nedelja sam trudnoca, nemam mogucnost da odem pre ponedeljka kod lekara, brijem to podrucje. Dal to zahteva hitan odlazak kod lekara, sta bi to moglo biti, sta da radim i dal moze uticati na trudnocu?
Unapred hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne mogu znati o čemu se radi, ali prema opisanom možda se radi o vitiligu. Vitiligo je stanje kože koje uzrokuje gubitak pigmenta kože (koža prestaje proizvoditi melanin), što rezultira bijelim flekama. Vitiligo nema štetnih učinaka na trudnoću.

Dubravka86

Hvala na odgovoru.
Zakazala sam kod svog lekara pocetkom iduce nedelje...
Nekad davno sam imala Pitiriazis Versicolor ( nadam se da sam dobro napisala), ovo mi sad lici na to. Samo me zanima dal ta vrsta gljivoca ima uticaj na trudnocu? Prosto da znam do pregleda. Unapred hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Pitirijaza nema nikakvog utjecaja na trudnoću.