BETA HCG

simona1

Ja se izvinjavam samo da napravim ispravku...Taj kako sam napisala odnos bio u desetom mjesece,takodjer i menstruacija odnosi se na 11 mjesec..greskom sam upisala 10.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja stvar. Ne radi se o trudnoći.

Tammy26

Poštovani,nakon folikulometrije injekciju choriomon 5000j primila sam 06.04.2015 u 18.00h.To je bio 23. dan ciklusa..jer mi ovulacija kasni. Odnose sam imala 7.i 8.4 i nakon toga sam krenula piti dabroston 10mg 2x1 po preporuci ginekologa. Mene zanima nakon koliko mogu uraditi test za trudnoću i moze li on biti lažno pozitivan zbog injekcije..? I nakon koliko dana od dana primanja injekcije mogu vaditi betu? Hvala unaprijed..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Beta hcg napravite 14 dana od injekcije. Ne može biti lažno pozitivan jer se injekcija davno resorbirala.

Tammy26

Koju vrijednost bi mi beta trebala pokazati ako bi radila 14 dan od primanja injekcije? Od koje vrijednosti je trudnoca u pitanju? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od 5 na više .

Tammy26

Betu sam radila 19.4. i bila je negativna.. ima li potrebe ponavljati test? prestala sam piti dabroston i jos uvijek nisam dobila... Nakon koliko mogu očekivati mjesecnicu? Imam povremene bolove u jajnicima od 12.4...koji jos traju... trenutno nisam u mogucnosti posjetiti ginekologa, hvala unaprijed..

Tammy26

beta je radjena 13. dan od primanja injekcije choriomon...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Negativna beta. Menstruacija će za koji dan.

liberta25013

Poštovani,
napravila sam beta hcg test iz krvi tocno 2 tjedna nakon nezasticenog odnosa i rezultat je bio negativan. Dan nakon toga sam prokrvarila, ali jako oskudno i tamno, gotovo crno krvarenje s ugruscima. Mogu li iskljuciti mogucnost trudnoce ili da ponovim test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ponavljati. Ne radi se o trudnoći već o menstruaciji.

Kristina0509

Postovanje
Radila sam betu nakon Fet-a koji je bio 31.10.2022 11.11.2022 bioa je 50.2....nakon toga sam radila 15.11.i ona iznosi 241...medutim sinoc sam imala neke grceve i bolni lijevi jajnik i kad sam prilikom mokrenja brisala sa bila je krv malo tamnija ali samo kad sam se obrisala...i nakon toga danas samo.tamno smedi iscjedak sa zilicama nekim...da napomene vracenje su mi dvije odmrznute jajne stanice 6 dan...dali to znaci da trudnoce vise nema ili.....ne kuzim betu od 241 a navecer se dogodilo to.....
Hvala