krvarenje usred ciklusa

medankamedo

Postovani,rodila sam prije 7 mjeseci i do sada imala 4 mjesecnice,zadnja mi je bila 6.10. Prosli tjedan,dakle 19.10.bi mi u pravilu trebala poceti ovulacija,a meni je pocelo blago krvarenje koje jos danas traje,dakle bez bolova,samo krvarenje kojeg kroz dan ima mozda za jedan ulozak(iako ih mijenjam cesce). Dali je to normalno? Tjedan dana takvo krvarenje? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati o čemu se radi točno. Sugeriram pregled i UZV.

maja567

Postovani, pijem yaz pilule vec 4 godine, no sada mi se prvi put pojavilo krvarenje usredi ciklusa, taman na pola ciklusa.
Prosli tjedan sam jednu pilulu uzela s 12 sati zakasnjenja. Je li ovo razlog za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju koje se može javiti prilikom uzimanja kontraceptiva. Učinkovitost nije smanjena i nema razloga za brigu. Nastojte ih uzimati u isto vrijeme jer su tada šanse za takvim krvarenjima manje. Ukoliko bi se ponavljala iz ciklusa u ciklus savjetujem pregled ginekologa radi eventualnog reguliranja terapije.

pepitojaci

Poštovani,
Od travnja koristim Lindynette 30,i menstruacija mi je bila redovito 3.dan nakon zadnje tabete, no prošli mjesec nije bilo 30 na tržištu ,pa mi je doktor dao Lindynette 20, menstruaciju sam dobila normalno 4.10.,trajalaje 5 dana, krenula sam sa novim blisterom kao i obično, no na 10.-tu tabletu, na dan ovulacije kreće nova menstruacija i traje normalno 5 dana, u istom intenzitetukao i ona prije nje, zovem doktora, i po savjetu doktora normalno nastavljam pila kontracepciju, da bi u subotu popila zadnju tabletu sa blistera, da bi menstruacija došla 3.dan nakon zadnje tablete, što bi značilo da sam u 10 mj. Imala 3 menstruacije. Molim Vas savjet i mišljenje, uz napomenu, bez spolnih odnosa, tako da nikakva začeća ne dolaze u obzir.
Hvala

Anonimno5

Poštovani,
Primjećujem blago krvarenje usred ciklusa. Ponekad se javlja samo tijekom ovulacije(14.dan otprilike) i traje 2-3 dana i to je više spotting, ponekad uopće, ponekad i 9.dan i onda ponovno za 4-5 dana tijekom ovulacije, a često i nakon tielesne aktivnosti. Spomenula sam ginekologu prije godinu dana svoju brigu vezano za to i rekao je da se nemam razloga brinuti i da je to kod nekih žena normalno. I dalje sam zabrinuta malo, možete li mi reći što bi to moglo uzrokovati? Zadnjih mjeseci nisam spolno aktivna i pregledi su uredni(zadnji je bio prije mjesec/dva). Unaprijed hvala na odogovoru! Lp.