Blago krvarenje u prvom tromjesecju

Lenaneva

Postovani!

Trudna sam 9 tjedana. Jucer sam navecer otisla na hitnu jer mi je iscurilo dosta svjeze krvi. Kad sam dosla na hitnu krvarnje se smirilo i samo malo tragova krvi bilo je na instrumentu kojim me ginekolog pregledavao. Uzv je pokazao uredne otkucaje srca,plod velicine za 9 tjedana,ne vidi se nikakav hematom. Prepisan mi je utrogestan vaginalno 3*2.
Cb sam radila prije 10 dana i ti nalazi su mi uredni,papa mi je uredan radila netom prije trudnoce,urin uredan,krvna slika uredna. O cemu bi mogla biti rijec i imam li razlog za brigu?
Srdacan pozdrav!

Ines

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u oko 40% trudnica se javlja krvarenje u 1. tromjesečju. Ono ne mora biti povezano sa spontanim pobačajem, što je slučaj i kod Vas. Zbog hormonskih promjena dolazi do krvarenja iz onog dijela maternice u kojem nije smještena gestacijska vreća. Dobili ste odgovarajuću terapiju, i potrebne su redovite kontrole. Nema razloga za brigu.