Bolne dojke

mama Tamara

Poštovani, imam 44 godine, redovni menstrualni ciklus svakih 26-28 dana. Uvijek prije menstruacije me bole obje dojke, međutim zadnjih mjesec dana me bez obzira na menstrualni ciklus bole obje dojke, a pogotovo bradavice i imam osjećaj da su mi malo natečene. U 9 mjesecu sam radila UTZ koji je bio u redu, a mamografiju prije 2 godine. Sada u travnju pnovo radim mamografiju, ali se nalaz čeka više od mjesec dana. Nisam napipala nikakve posebne kvržice. Trebam li paničariti i naručivati se ponovo na UTZ prije mamografije ili sačekati nalaz mamografije? Užasno me boli pogotovo na dodir i kad legnem na trbuh. Malo sam zabrinuta pa bih Vas molila za savjet
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu i nema potreba za ponovnim ultrazvukom. Vjerojatno se radi o djelovanju hormona. Savjetujem hormonsku analizu s posebnim osvrtom na prolaktin - hormon koji djeluje na dojke. Opasne promjene na dojci ne stvaraju smetnje kakve ste naveli.

mama Tamara

Hvala Vam puno na odgovoru!!!!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.