ciklus nakon biokemijske trudnoce

djurdjica_9

Poštovani, bila sam u prvom postupku IVF-a koji je rezultirao biokemijskom trudnocom. Krvarenje je trajalo 10 dana nakon cega sam kontrolirala betu koja se negativizirala. Obzirom da imamo dvije zamrznute blastociste, sljedeci ciklus bi trebala u FET. Ciklusi su inace uredni 27-28 dana. Sada je u kasnjenju par dana i nema nikakvih naznaka da ce do krvarenja doci. Je li moguce da se radi o anovulatornom ciklusu i ako je to slucaj, nakon koliko vremena uobicajeno dolazi do krvarenja?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko se radi o anovulatornom ciklusu nemoguće je reći kada će točno nastupiti krvarenje. Preporučam pregled, i ako će biti potrebno terapiju gestagenima radi izazivanja krvarenja.