Bolne grudi - preuranjena menstruacija?

stjepkos

Poštovani,

djevojka i ja imali smo par spolnih odnosa tijekom prošlog tjedna, bez kondoma, s ejakulacijom daleko izvan rodnice. Inače nema pretjerano redovite menstruacije i ima 18 godina. Zadnja menstruacija počela joj je 28.7., a završila 3.8. Ovulacija joj je bila 14.8.... +/- dan. Jučer, 18.8. počele su je boljeti dojke, tj. postale su osjetljive. Nema nikakvih drugih simptoma i promjena. Je li to znak da će menstruacija doći ranije ili su simptomi PMS-a ovaj put krenuli ranije i trajat će duže, ili se trebamo brinuti?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno pms. Ovo što ste napisali da ima neredovite cikluse i da je ovulacija 14. dan vrijedi za redovite cikluse.
Ako su odatupanja veća pazite s računanjem plodnih dana.