da li je test za trudnocu mogao tacno pokazati?

svijet-cvijetic

Poštovani. 15.05.2014. sam imala menstruaciju, te 29.05.2014. nezasticen spolni odnos ali nije bilo ejakulacije (kasnije svrsio ali ne u mene, ali je nakon 8 sati ponovo usao u mene, veoma kratko.). Nakon toga, 12.06.2014. sam dobila menstruaciju, ali zbog zabrinutosti da je to bila "lazna menstruacija" uradila sam test za trudnocu oko 23.06.2014. i bio je negativan. 11.07.2014. sam ponovo dobila menstruaciju ali je bila malo drugacija, stomak me samo prvi dan bolio (mada veoma cesto zna i drugi dan boliti) Prva tri dana bila je normalna, a druga tri samo pomalo, te mi je sesti dan bila muka u zeludcu, glava me boli i stalno moram u wc (potreba za mokrenjem). Da li je test nakon 25 dana od spolnog odnosa ( u medjuvremenu i menstruacija za koju sam bila zabrinuta da je "lazna"blunk mogao pokazati tacno? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći naravno.

svijet-cvijetic

Hvala Vam na odgovoru. Olaksali ste mi, s obzirom da sam bila zabrinuta jer je odnos bio bez zastite ali se ponovio pa me strah bilo da nije sta "prezivjelo" i nepaznjom dospjelo gdje ne treba. A menstruacije su bile malo cudne, pa nisam bila sigurna da li je to bila prava menstruacija, iako su dolazile u vrijeme ocekivane, a trajale nesto krace i bile manje obilne.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

svijet-cvijetic

Poštovani doktore! Vrag nije dao nekog mira pa sam uradila jos jedan test za trudnocu i opet pokazao negativno (pokazala se samo jedna linija). Ali danas sam primijetila crvenkastu sluz a kako sam izracunala danas mi je plodni dan (menstruaciju imala 11.7.2014), pa me zanima da li je to normalno, jer nikada prije nisam imala krvavi iscjedak tokom ovulacije.
Takodjer, simptome trudnoce ne osjecam, msl. ne povracam, ne osjecam bol u grudima kada ih dirnem, nemam neku potrebu za hranom (ni količinski ni za neku posebnu vrstu) ali ponekad osjecam bol u jajnicima, pa me to zabrinjava, a cula sam i da dosta zena tek u cetvrtom mjesecu saznaju da su trudne, jer prva 3-4 mjeseca imaju "menstruaciju", a u mom slucaju trudnoca nije ni malo pozeljna, pa me malo strah, iako testovi pokazuju negativno (strah me da nisam sta zeznula).
Molim Vaše stručno mišljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Isjedak je periovulacijski vrlo vjerovatno.

zabrinuta_22

Postovani, posljednju menstruaciju sam imala 16.7.2014. Imala sam nezasticene odnose cijeli mjesec. Danas mi je 28.dan ciklusa, zanima me kad mogu napraviti test za trudnocu, inace mi ciklusi traju oko 30 dana. Hvala

leptirica091

Menstrualni ciklus mi traje između 24 -27 dana. 19-ti dan ciklusa sam imala spolni odnos s prekinutim snošajem. Menstruacija mi je kasnila 3 dana, 11 dana od odnosa. Krvarenje je trajalo 3 dana, a inače traje 5 i bilo je oskudnije, posebno noću, skoro pa nikako, a po danu je curilo. Boja u početku svijetlo crvena kasnije normalna. Prije nego sam dobila bila sam pod stresom, imala bolne grudi i leđa što je kasnije prestalo (to su mi inače simptomi PMS-a). Postoji li mogućnost da se radi o lažnoj menstruaciji i mogućoj trudnoći?
Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta za 5 dana ako ne dođe menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leptirica imali ste menstruaciju.

svijet-cvijetic

Poštovani, i sama bih sebi bila dosadna ali razumite-trudnoca nije ni malo pozeljna u mom slucaju. Kao sto sam rekla 16.05. imala menstruaciju te 29.05. nezasticen spolni odnos (svrsio van ali strah od predejakulata, ili da nije šta ostalo na spolnom organu). Poslije tog imala dvije menstruacije koje su bile malo cudnije, (prva dosla 5 dana prije ocekivane a druga bila manje obilna nego inace) te i dva testa napravila poslije svake menstruacije, ali nisam s prvom jutarnjom (testovi negativni- ako su vec tacno mogli pokazati s popodnevnom mokracom). Ovaj mjesec i krvavi iscjedak u vrijeme ovulacije koji do sada nikada nisam imala. 11.08.2014. trebala dobiti menstruaciju, ali sam dva dana unazad samo imala osjecaj kao da cu svaki cas "procuriti", ali danas vec nikakvih simptoma od menstruacije a nema ni menstuacije što me i brine.?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lijepo vas molim da me više ne kontaktirate. Što sam mislio rekao sam vam. Potražite pomoć svog ginekologa.

zabrinuta_22

Poštovani, zadnja menstruacija mi je bila 16.07. napravila sam test kao sto ste rekli 17.08. i bio je pozitivan. Vec 5 dana imam bolove u donjem dijelu trbuha bez krvarenja, na podrucju maternice i jajnika. Zanima me dal se moze vec moja trudnoca vidjeti na uzv? Nisam bila jos kod doktora jer je na godisnjem do sljedeceg tjedna. Inace strogo mirujem, ovo mi je cetvrta trudnoca imala sam tri spontana pobacaja(u 8.,16. i 22. tjednu). Molim za savjet,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poćetkom drugog tjedna bi se mogla vidjeti.
Savjetujem cervikalne briseve a do tada uzimanje gestgena. Npr utrogestan 3x2 vag.

zabrinuta_22

Hvala na odgovoru, sljedeci tjedan odmah idem doktoru. Sad pijem duphaston tablete 3x1, imam ih jos od prosle trudnoce pa sam ih sad pocela uzimati. A te utrogestan vaginalete mogu kupiti bez recepta, jer mi jos doktora nema?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete i duphaston uzimati i 3x2 .