Bolovi i vrtoglavica

pero12345

Postovani,

Pijem Yaz, a odnos se dogodio 4.dan menstruacije. (traje 6 dana).
Zadnjih tjedan - dva spavam vise nego obicno. Nemam jutarnje mucnine, vec me uhvate nakon radnog vremena kada osjetim umor, nemam simptome trudnoce osim umora i mucnine, cak niti ne idem pojacano mokriti.
Nakon odnosa mi se mali donji trbuh napuse, a zadnjih tjedan dana imam bolove u jajnicima. Zadnja 2 dana me lijevi jajnik povremeno zapece a od danas imam zastrasujuce vrtoglavice. Nemam apetita i imam cudan iscjedak bez mirisa, no s bijelim pranjem i voljela bih znati na sto sumnjate i da se okvirno pripremim za odlazak na pregled ginekologu. Postoji li mogucnost trudnoce ili su u pitanju neki drugi problemi?
Hvala unaprijed

pero12345

Zaboravila sam napomenuti da trebam dobiti menstruaciju za 11 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate Yaz nema šanse za trudnoćom. Vrtoglavica nije povezana s ginekološkim traktom. Savjetujem da se javite na neurološki pregled.

pero12345

Ispricavam se na smetnji, s obzirom da ne mogu stupiti u kontakt s ginekologom, molim Vas na jos jednom obrazlozenju.

S obzirom da je bio nezasticeni odnos a pijem Yaz, vrtoglavice su prosle, mucnine su prosle, no, bolovi u grudima i donjem trbuhu nisu. Osjecam tupu bol i povremeno ostru bol u predijelu jajnika. Kontantno spavam ako nisam na poslu i osjecam kao da imam laganu menstruaciju.
Od jucer sam pronasla crveni ugrusak umjesto normalnog iscjetka a danas izlazi sluzavi iscjedak sa sukrvicom.
Prilicno me brine!!

Da li je to reakcija na Yaz, reakcija na stres, problemi s jajnicima, mogucnost trudnoce ilili problemi ako sam uopce mogla zatrudniti uz Yaz ili nesto drugo?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Uz Yaz trudnoća nije moguća. Vjerojatno se radi o probojnom krvarenju koje je uobičajeno kod žena koje uzimaju kontracepciju. Nije opasno i ne smanjuje učinkovitost kontracepcijske zaštite.