Trudnoca

hulala1

Postovani,
imala sam spontani pobacaj 2012 u 5 mj trudnoce I 2016 vanmatericnu (otkrivena rano, rijeseno injekcijama). Sada prvi put pokusavam opet I odnos sam imala na dan ovulacije (prije 5 dana) I prije 3 dana zadnji. Od jutros osjecam bolove u lijevom jajniku, neki tup bol, koji me podsjeca na bol iz 2016 godine kada sam imala vanmatericnu u tom jajovodu. Ciklus trebam dobiti za 9 dana. Pitanje mi je, da li je rano za ove simptome, bila normalna ili vanmatericna?
Srdacan pozdrav I hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana prerano je za bilo kakve simptome trudnoće. Ukoliko je i došlo do oplodnje nije još došlo do implantacije u maternicu. To se dešava otprilike 7 dana nakon oplodnje.

Ivo8855

Poštovani,

imao sam nezaštičeni odnos s djevojkom. Nisam siguran jesam li ejakulirao u nju s obzirom da sam se u jednomtrenutku suzdržao i uspio spriječiti orgazam.

2 dana nakon odnosa nakon mokrenja je primjetila u wc školjki isjedak sličan spermi. Je li moguće da sperma iziđe iz rodnice 2 dana nakon odnosa ili je to nešto drugo?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, radi se o uobičajenoj sekreciji sluzi iz rodnice.

Ivo8855

Poštovani,

Ona kaže da to nije njeno jer je pregusto. Čak je uz to bila i jedna moja stidna dlaka.

Vaše je mišljenje da to nikako ne može biti sperma jer je prošlo 2 dana od odnosa?

Ivo Balenović, dr. med.

To sigurno nije ejakulat.

hulala1

Postovani,

pisala sam vam juce za bolove u jajniku (prva poruka u ovoj temi) i proslo me je to happy A zanima me kada je najranije da uradim prvi uzv samo da se vidi da je smjesteno u materici, znam da je za plod i otkucaje rano 4,5 nedelja, ali da li se moze sa toliko nedelja utvrditi da je smjesteno u materici? Doktor mi je rekao da dodjem cim mi izostane ciklus, i ako mi izostane, tada cu biti 4 nedelja i 1 dan, da li je previse rano za gestacijsku vrecicu i zumanjak?

Zbog utvrdjenje trombofilije, planiram da uradim test dan prije izostanka, ako bude pozitivan, izvadim betu iz krvi, javim se hematologu i krenem odmah sa heparinom, i zatim sacekam dan, dva da mi zakasni ciklus i onda na ultrazvuk , da li sam dobro isplanirala ili sa heparinom krecem kad se utvrdi da je trudnoca u materici , da postoji plod, i tako dalje.

Srdacan pozdrav i veliko hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sa 5 tjedana amenoreje može se vidjeti gestacijski mjehur u maternici.

Ivo8855

Poštovani,

Možete li malo pojasniti odgovor zašto smatrate da to nije ejakulat? Pogotovo ako do oplodnje može doći i 3 dana nakon odnosa.
Ne sumnjam u Vašu stručnost nego bih samo htio čuti objašnjenje.

Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Zato što nakon dva dana ejakulata u rodnici više ne može biti.

Panicarrrr

Postovani,

Zanima me da li mogu ostati trudna ako je decko dirao svoj polni orgao(pola sata pre nego sto je svrsio) i to samo da ga namesti a zatim dirao moj, i stavljao mi prste u vaginu i to je usao samo 1cm, ako i toliko(bio mi je dan ovulacije). I zanima me koliko bi sansa bila za trudnocom da je na prstima bilo sperme a da je on usao samo 1cm sa prstom ili da bi doslo do oplodnje spermi moraju biti dublje ubaceni?

Hvala na odgovoru unapred.

Feniks92

Postovani, sada sam 29 + 1, koristim utrogestan, uloziva za vrh prsta. Da li je normalno osjecati bolove u krizima,od pocetka trudnoce boli me sa desne strane sada malo jace, i pocelo malo s lijeve strane kako idu bubrezi....ginekologica se ne obazire previse na to kaze da normalno. Eh sad kad sam bila na kontroli jedna mi kaze da slobodno uzmem Spazmex,druga kaze da ne. Ja Vas trazim misljenje,ako da koliko dugi i u koja doza kod trudnica. Bila sam uzela i bilo mi bolje malo. I stvrdnjavanje trbuha to je isto normalno za ovaj period trudnoce i koja cestina?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Paničarrr, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Feniks92, sve što navodite je uobičajeno za ovu fazu trudnoće. Nema potrebe za spazmeksom. Važno je da ne krvarite jer je to siguran znak prijevremenog otvaranja.

Ivo8855

Poštovani,

Ako je to njena sekrecija sluzi kako se onda moja dlaka nasla u tome?

Ivo Balenović, dr. med.

Zato što dlaka nije sjemena tekućina i ne podliježe istim promjenama.

Ivanica022018

Postovani,
Proslu menstruaciju imala sam 26.02. Inace mi traje 28 dana. Imala sam nezasticeni odnos 07.03 iza kojeg sam popila pilulu za dan poslije jer nismo bili sigurni dali je na vrijeme prekinut snosaj. Nakon toga sam imala odnose 10.3, 17 i 18.3. s prekinutim snosajem. Nije svrsio u mene. Sada mi kasni menstruacija. U meduvremenu sam imala neko peckanje i jako los urin pa pila tablete klavocin. Dali je moguce da sam trudna iako sam popila tabletu za dan poslije. Hvala na inf.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste popili na vrijeme stoga je šansa za trudnoću minimalna, iako postoji. Od 100 žena koje su je uzele 2 će ostati u drugom stanju.