Bolovi nakon carskog reza

ilic123

Poštovani,
Molim Vas savjet. Od poroda carski rezom prošlo je 10 i pol mjeseci.
Trudnoća je prošla sa strogim mirovanjem i obilnim krvarenjem radi placente marginalis.
Ukoliko malo više šetam, nosim nešto teže ili radim kućanske poslove koji nisu nešto jako zamornim (usisavanje, vešanje veša i više stajanja) osjećam bolove u utrobi. Ne mogu specificirat točno točku bola. Osjet je bol i zategnutost cijele utrobe i kao da sve unutra otekne. Nakon takvog zamora teže hodam zbog bolova. Inače u trudnoći me jako bolio trbuh da sam jedva hodala do toaleta što sam jedino i smjela.
Prije neki dan napravljen je UZV te je sve ok. Papa test čekamo rezultate.
Menstrualni ciklusi su redovni i bez anomalija.
Molim Vas savjet da li se može napraviti još koja pretraga ili u mom slučaju maternici treba dulji oporavak?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od carskog reza maternica se već vratila u svoje prirodno stanje. Kao posljedica operacije u trbušnoj šupljini moguće su priraslice (vezivno tkivo) koje onda mogu uzrokovati nelagodu i bolove. Priraslice se teško mogu vidjeti ultrazvukom. Ukoliko bi bolovi potrajali ili se pojačavali treba razmisliti o laparoskopiju. Osim dijagnoze tom se tehnikom mogu i razriješiti priraslice unutar trbušne šupljine.