Bpd

uplasena mama

Dobar dan! Jucer u 28 + 1 tjednu sam bila na kontroli.
Bpd 78,7
Fl 51,5
Nosim djecaka, plasi me taj bpd, jel to povelik za ovaj tjedan trudnoce ili se brinem bezveze? Molim Vas za vase misljenje! Hvala! Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nemate razloga za brigu, bpd je nešto iznad prosjeka, ali u granicama normale. Fetalna biometrija ne može biti ista kod svih plodova pogotovo u kasnijoj trudnoći. Ovisi o veličini ploda i konfiguraciji glavice.