kasnjenje menstruacije

lanena

Postovani,danas je 6 dan kako mi menstruacija kasni,napravljeni testovi na trudnocu na dan ocekivane menstruacije,treci dan kasnjenja i sesti dan i svi su negativni sa prvim jutarnjim urinom(test clearblue easy).Zadnjih godinu dana su mi ciklusi ok(dan ili dva razlike).Imam bolove u donjem djelu leda i protekli tj.sam puno piskila pa sam uzimala uvin caj i sad se to smirilo.Zadnji odnos sam imala 6.2.sa kondomom ali ipak me zanima da li mogu vjerovati napravljenim testovima????Pod izrazitim sam stresom jer ne zelim biti trudna.Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
točnost urinskog testa na trudnoću u vrijeme očekivane menstruacije je 99% tako da je velika vjerojatnost da niste trudni

adsel16

Postovani, menstruacija mi kasni 6 dana. zadnju sam imala 13.04, imam redovite spolne odnose bez zastite, ciklus mi traje 27 dana ali sam izmedju zadnje dvije menstruacije imala krvarenje koje je trajalo 4-5 dana, znaci menstruaciju sam imala 17.03 zatim krvarenje 29.03 i onda menstruacija 13.04 sada kasni vec 6 dana. jucer sam radila kucni test i pokazao je negativno, da li sam ga prerano uradila i da li ga trebam ponoviti. Imam bijeli iscjedak i povremene bolove u dnu trbuha i ledja. trudnoca svako nije nezeljena i dobro bi nam dosla. hvala lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema navedenom krvarenje je vjerojatno bilo ovulacijsko. Pričekajte još par dana i ponovite test ukoliko menstruacija ne nastupi.

adsel16

Hvala vam na odgovoru. I zaboravila sam napisati dan prije ocekivane menstruacije pojavilo se malo krvi svijetle boje, primjetne samo nakon brisanja papirom, trajalo je cijeli dan, ali na vesu se nista nije primjetilo, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.