Braon sekret

Majovita

Postovani,imam 21 godinu,imam redovne menstruacije( na 28 dana), u polsednjih nekoliko meseci desavalo mi se da imam tragove krvi u sekretu,ali se to uvek desavalo kad mi je bila ovulacija. Ono sto me brine jeste to sto danas ceo dan imam braon sekret,a ovulacija mi je bila pre 5 dana. Sledeca menstruacije bi trebala da bude za 10tak dana. da li treba da me brine taj braon sekret. Da napomenem,imam trecu grupu sekreta, 2 grupu papa i poslednjih 2 godine lecila sam se od ranica na grlicu materice i to sam nedavno izlecila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, iscjedak je obično periovulacijski što znači oko ovulacije par dana prije ili kasnije.
Moguća je i upala, kontaktno krvarenje od ranice itd.

Majovita

Hvala na brzom odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

veoma.zabrinuta22

Postovani,menstruacija mi kasni 17dana..s obzirom da mi nije bas redovna,nakon poroda. Rodila sam prije 3 i pol godine,i od tada mi varira od mjeseca do mjeseca. Zadnji papa test sam radila prije pola godine,svi nalazi uredu. A sad mi kasni vise dana nego ikada prije. Jucer sam radila test za trudnocu,i negativan je. A zadnja 3 dana imam smedji iscjedak,i bole me ledja i jajnici.Sta bi to moglo biti?Mogu li trudnocu iskljuciti s obzirom da je test negativan?hvala unaprijed...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće stres, cista, endometrioza, pcos, itd.
Odavde ne zna te svakako sugeriram uzv pregled

veoma.zabrinuta22

Hvala na odgovoru! Idem na pregled cim prije. A recite mi mogu li sa 100 postotnom sigurnoscu izbaciti mogucnost trudnoce,s obzirom da mi je test bio negativan nakon 16 dana kasnjenja menstruacije i 28 dana nakon zadnjeg odnosa? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete svakako.

holi.me

postovani,
imam 34 godine, i menstruaciju na 28 do 32 dana. moram napomenuti da sam u vezi. poslednja menstruacija je bila 12.02. i kasnila je 10 dana, test na trudnocu je bio negativan. desavalo se ponekad da imam male kolicine braon iscedka ili svijetle tragove krvi otprilike za vrijeme ovulacije i to se pojavi jedan ili dva puta u toku dana i ne zavrsi na vesu, vec u toku nuzde na toalet papiru vidim, i blage bolove u stomaku. medjutim, sada vec nekoliko dana se pojavljuje braon sekret, koji se pojavi na vesu, osjetim ga u toku dana, srednje obilan, i traje dva dana, pa prestane, pa se opet pojavi, i to se desava u zadnjih 7 ili 8 dana. nemam nikakve druge tegobe. da li mogu dobiti Vase misljenje o ovome, da li trebam posjetiti ginekologa odmah, ili sacekati jos neko vrijeme da vidim kako ce teci dalje stvari?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
bilo bi dobro da što prije napravite ginekološki pregled, papa test i ultrazvuk. Prema nalazima znat će se koji je uzrok simptoma koji navodite

holi.me

papa test je radjen u novembru, stepen cistoce je bio 2, grupa II, tako je pisalo na nalazu i dr je rekao da je to uredu. nije problem otici kod ginekologa, problem je sto ja moram cekati danima jer nema slobodnog termina, pa pokusavam na bilo koji nacin shvatiti sta nije uredu. hvala Vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
moguće da se radi o upali. Ukoliko ne možete do liječnika uzmite u apoteci neke od vaginaleta koje možete dobiti bez recepta

holi.me

hvala na odgovoru, jos cekam dr da me primi. nisam se usudjivala sama koristiti neke vaginalete sama, jer se pojavio i neprijatan miris i blag svrab, zajedno sa tim braon sekretom, koji poslije odnosa vise lici na tragove krvi.

holi.me

samo da napisem i ovo, svaki siptom je nestao, sekret je normalne boje i mirisa i nemam vise nikakvih problema...za 5 dana idem kod dr...ali sam zbunjena tek sad, i ne znam kako sad da se postavim prema svemu. dal da sacekam da vidim dal ce da se svi siptomi vrate? il da ipak odem kod dr?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko imate zakazan termin svakako otiđite liječniku bez obzira što su se simptomi smirili.