Brijanje ciklusa

Koala25

Jučer sam iii mala odnosno bez zaštite .
Menstruacija je taman završila. Krvarenja više nema samo još smeđi iscjedak .
Da li to brojim kao dio menstrualnog ciklusa ili samo brojim kao krvarenje koje je u prosjeku kod mene 3 dana .
Menstruaciju sam ovaj mjesec imala u ciklusu od 26 dana na 18.3.
Da li imam razlog za zabrinutost u slučaju ako iscjedak ne brojim u ciklus

Ivo Balenović, dr. med.

Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ciklus se računa od 1. dana krvarenja, bez obzira na duljinu trajanja krvarenja.

Koala25

A kako točno mogu izračunati plodne dane ? Po kalendaru i testovima nikad nisu redoviti i nikako da odredim koliko traju . Da li je završetak mjesečnice onda kad nema više iscjedak ili kada prestane obilato krvarenje ?

Ivo Balenović, dr. med.

Prvi dan ciklusa je prvi dan kada počne krvarenje. Plodni dani su od 11. do 17. dana ciklusa.

Koala25

Poštovani ,
Zanima me ako je ciklus ne redovit da li bi trebala to svaki puta upisivati u kalendar aplikaciju . Ciklusi su mi od 26 do 32 dana
Ovaj mjesec ciklus je bio 26 dan 18.3 i po kalendaru plodni dan ovulacija je već po tome 29tog. Zabrinjava me to pošto je odnos bio 23 nezaštićen!
Da li je potrebno upisati točan broj ciklusa ili okvirno je isto uredu

Ivo Balenović, dr. med.

Ne znam s aplikacijama, ali prvi je dio ciklusa (do ovulacije) promjenjiv, a drugu dio (nakon ovulacije) konstantan i traje 12 do 14 dana. Nakon toga nastupa menstruacija (ako nije došlo do oplodnje).