Candida?

lidija.p.

Poštovani,ukratko imam upalu grla i sinusa te pijem-CEFALEXIN-kapsule.Unatoč dva do tri dana od kada to pijem primjetila sam crvenilo oko anusa ,te na prjelazu anusa i rodnice i kod st.usana Čitam po netu svašta (napominjem da imam i vanjski hemeroid koji nije bolan).Zna me svrbjet najviše na području anusa i na ulasku sa strane vagine.Perem se već dva dana u kamilici mlakoj,mazala sam oboljela mjesta -KANTARIONOVIM ULJE,TE DJEČJOM KREMOM SUDOCREM-malo se povuklo ali i dalje svrbi,.Napominjem da sam frizer ,da nisam pokupila sa nečije dlake nekakvu bakteriju ili slično..?.Nedavno sam bila kod ginekologa papa dobar i sve u redu ..Dali bi mi možda pomogla CANESTEN krema ili nešta drugo.Ovo mi je do sada prvi puta da mi se to desilo nikad nisam imala problema.. ??Glupo mi ići ka ginekologu kontam da nije ništa strašno i da je to Candida.Pa molim da mi nešto preporučite da si kupim u ljekarnoj ..Puno hvala!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mažite canestenom izvana nekoliko dana i koristite svako večer canesten vaginalete kroz tri večeri.

lidija.p.

hvala doktore sumnjala sam na Candidu.Lijep pozdrav hvalaa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

AA1111

Poštovani, nekoliko puta (3) mi se već u zadnjih 6 mjeseci vratila candida (bili iscjedak, svrbež, otečenost). Koristila sam svaki put canesten vaginalete i kremu, te se simptomi povuku. Moje pitanje je, smijem li koristiti istodobno vaginalete linex lady, linex lady oralno i yaz? I koliko dugo bi linex lady oralno i vaginalno trebala koristiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. Koristite ga dva tjedna. Savjetujem terapiju kod partnera.