Kašnjenje menstruacije zbog bolesti?

kosjenka3333

Poštovani,
12.04.mi je započela bolest uzrokovana Parvovirusom (peta bolest), praćena dugotrajnim (mjesec dana) lošim općim stanjem i jako povišenim enzimima jetre. Zadnja menstruacija mi je bila 08.04. (uredna). Ciklusi su mi inače svi uredni i traju 25 dana. Po tome mi menstruacija kasni 7 dana. Test na trudnoću mi je negativan. Da li može to kašnjenje biti zbog bolesti? Možete li mi preporučiti šta da sljedeće napravim ako uskoro ne dobijem menstruaciju (da li treba hitno posjetiti ginekologa)?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je moguće zbog bolesti. Pričekajte još nekoliko dana da dođe menstruacija. Ako ne nastupi posjetite ginekologa. Dakle ništa nije hitno za sada.