candida ili gardnarella

dodoprig

Poštovani, kod candide se javlja iscjedak, peckanje, svrbež.. a kod gardnarelle svi spominju neki miris ribe? a je li moguće da gardnarella nema taj neki specifični miris ribe i da li se kod nje javlja peckanje i svrbež? Imala sam zadnjih mjeseci gljivične upale, koristila bi vaginalete onda bi otišla.i to već sama prepoznajem po iscjetku i ovim simptomima. A sad me brine da imam opet dosta bijelog iscjetka, ali je vodenastiji. Imala sam ga prijašnjih ciklusa, ali to bi bilo na dan ili dva da mi ide tekući iscjedak i to većinom nakon menge pa sam mislila da je to još kakv ostatak menge i da je zato tetkuće. Nisam primjetila nikakv miris ribe, ima neki misris, ne uvijek, ali mislim da je to 'moj' miris.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, miris mora biti svakako. Smetnje poput vodenog iscjetka, peckanje, dizurične smetnje a bez mirisa iscjetka obično ukazuju na trichomonas vaginalis.
Otiđite na pregled.

dodoprig

Poštovani, ako bi to bila trochimona jel bi se to vidjelo da napravim urinokulturu s obzirom da sam negdje pročitala da je ima u mokraći? I ima li smisla to raditi kada nemam neke smetnje s mokrenjem, nakon što recimo pijem puno čaja nekoliko dana i to ode. Tako mi je recimo sada.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite urinokulturu ali važno je njegovo liječenje u rodnici.

MILICA A

Poštovani,
Da li mi možete reći kako se gardnarella prenosi. Da li isključivo spolni putem ili se može dobiti npr. u bazenu?
Hvala i lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spolnim putem, nikakav bazen.