Cervikalni polip

EDTA99

Poštovani, ginekološkim pregledom nađen mi je polip na egzocervikalnom prijelazu veličine prosa. Nalaz PAPA testa: abnormalne stanice, reaktivne promjene na stanicama povezane s upalom, glandularne stanice;atipične glandularne stanice;vjerojatno reaktivne promjene endocervikalne. Da li su navedeve promjene povezane s polipom i o kakvoj je upali riječ? Da li je osim ablacije polipa za navedeno stanje potrebna određena terapija? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija je ablacija polipa. Nakon toga ponovite PAPA test.

EDTA99

Poštovani
U desetom mjesecu mi je odstranjen polip Letz metodom a PHD nalaz je pokazao da je riječ o polipu angiofibromu. Ovaj mjesec sam išla na kontrolni PAPA test i polip se ponovo vratio a PAPA test je isti kao i prethodni. Molim Vas da li mi možete reći što je angiofibrom i da li vrsta polipa može ukazati na njegovo ponovno vraćanje i način liječenja? Na koji način se tretiraju polipu koji se vraćaju i kakve su moguće komplikacije njihovog odstranjivanja? Imam 24 godine i nisam rađala. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemam previše detalja da mogu komentirati.
Da li se radi o polipu cervikalnog kanala?
Ako da, tada treba napraviti ablaciju polipa kliještima i nakon toga ekskohleirati cervikalni kanal i bazu polipa.

EDTA99

Poštovani, riječ je o recidivirajucem polipu vrata maternice. U nalazu piše endocervikalni polip promjera 3 mm bazom na 12h.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda je ablacija polipa i ekskohleacija polipa rješenje za vas.

www

Poštovani dr., (proslijeđujem pitanje)

molim vas za odgovor; U menopauzi sam već 8 god.

Već tjedan dana imam tamni (smeđi) iscjedak i krvavu sluz.Tako jak iscjedak da ostaje na donjem rublju. Došla sam s mora i večer prije sam za večerom konzumirala crno dalmatinsko vino i šparoge. Sutradan ujutro mi je bilo još gore, kao da je vino protjeralo još više, kao da je nešto puklo. Inače mi je dr. dijagnosticirao polip na cerviksu. Nalaz papa testa nedavno učinjen je uredan i uzv uredan osim tog polipa.Imala sam nedavno i ureaplasmu 10 na 4 no liječila sam ju antibioticima.

Da li je moguće da simptomi kreću od polipa, možda je inficiran i da li je vino sve pogoršalo? Što mi je činiti?

Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije povezano uz konzumiranje vina. Ponekad cervikalni polipi krvare sami od sebe i potrebno ih je ukloniti malim kirurškim zahvatom.