Cerviks 3/4 članka

Inews

Poštovani,
Sada sam trudna 25+4, na posljednjem pregledu koji je bio 24+2 nalaz cerviksa mi je bio: cerviks 3/4 članka, c.k. uloživ za vršak prsta do unutarnjeg ušća, unutar rodnice oskudno sluzavo bijele sekrecije. TV-UZV: cerviks mjeri 3,84cm, T oblik.
Od 20tj. imam BH kontrakcije, i također nisko nosim. Pijem 3x1 Duphaston i Mg. Vadena mi je krv i urin i svi su nalazi u redu.
Zanima me koliko je ovaj nalaz rizičan? Da li je nalaz za strogo mirovanje ili? Da li su spolni odnosi u potpunosti zabranjeni?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
L.p.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko ste već rodili nalaz nije zabrinjavajući. Ako niste rodili nalaz pokazuje da ste se počeli otvarati prije vremena. Važno je da je unutarnje ušće zatvoreno. Preporučam izbjegavanje fizičkih napora, uzimanje terapije i redovne kontrole. Za sada izbjegavajte spolne odnose.