ciklus

slulic

Poštovani! Imam 29 godina, posljednjih 9 sam pila triquilar i sve je bilo ok. Prije 4 mjeseca sam ih prestala piti i od tada me nešto muči. Osim relativno dugačkog ciklusa (38, 36 i 35 dana), te zadnje 3 "prirodne" menstruacije trajale su vrlo kratko, samo 3 dana. Od toga samo prvi dan nešto jače krvarenje, ostala 2 dana gotovo ništa. Prije uzimanja piula (prije 9 godina) menstruacija je ipak bila puno obilnija. Imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, preporučam UZV pregled, sredinom ciklusa da se ustvrdi stanje jajnika.

slulic

Hvala Vam na odgovoru, svakako ću to uraditi čim prije budem mogla. Da li mi savjetujete da tek nakon obavljenog ultrazvuka (odnosno nakon što se uvjerimo da je sve ok) suprug i ja počnemo planirati trudnoću ili već sada s time možemo započeti bez opasnosti za eventualni plod?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sada krenite svakako bez bojazni.