CIN 1

leptir1ca2

Radila sam PAPA nalaz prije 2 mjeseca gdje je pokazano da imam CIN1 i promjene povezane s HPV.Dobila sam ANTIBIOTSKE VAG. da koristim, i da ponovim nalaz.Medjutim nalaz mi je opet isti CIN1 i promjene povezane s HPV, samo sto je sad zaokruzena kolposkopija... sad
Koliko je opasno? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, imate cijeli forum o HPV infekciji pa malo pročitajte jel ste postavili preopčenito pitanje i mogao bih napisati nekoliko stranici o tome.
Savjetujem za početak napraviti HPV genotipizaciju.

renesmee

poštovani,
duga priča, ali probat ću skratiti.... :
prije 5god cin II, liječenjem pao na cin I, nakon toga svi papa nalazi uredni,
prije 3god spontani, otada ne mogu ostati trudna..naručim se kod privatnog ginekologa, nakon pregleda kaže da je što se tiče "ne-trudnoće" sve u redu i da se može srediti klomifenom.... uglavnom, na UZV je vidio neku sjenu na cervixu maternice (9mm), prema njegovim riječima-najvjerojatnije od upale(?!) i napravio mi kolposkopiju,,, poslije toga mi kaže da što hitnije trebam na biopsiju...u međuvremenu mi moja doktorica napravi papa test koji je jučer došao i nalaz je savršen... što je onda doktor mogao vidjeti za hitnu biopsiju, ako su mi nalazi unazad tri godine uredni?? čekam nalaz biopsije još tjedan dana, i šizim!
hvala unaprijed na Vašem odgovoru,
lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerujute svojoj doktorici. Ako je papa test uredan ćemu kolposkopija i biopsija?

melanimelem

Poštovani, papa test je pokazao kako imam cin 1, ali promjena nije povezana sa HPV! Reaktivne promjene na stanicama udružene s: upalom. Mikroorganizmi: Bacillus vaginalis. Upućena sam na kolposkopiju i dodatne briseve. Možete li mi objasniti, radi li se o nečemu ozbiljnom?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Potrebno je napraviti cervikalne briseve i bris na HPV a potom ev. i kolposkopiju.
Liječenje prema nalazu. Za sada je promjena blaga i potrebno je napraviti PAPA test za 4 mjeseca.

melanimelem

Je li moguće izliječiti se i da nestane taj cin 1??? I mislite li da ima kakve mogućnosti da je povezano sa hpv-om iako nalaz pokazuje da nema promjena u vezi sa hpv-om???

melanimelem

I zanima me povodom čega dolazi do nastanka cin1?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da ta blaga promjena nestane u većini slučajeva sama.
Premda na papa testu nema navedeno da su promjene vezane uz hpv svakako bih napravio hpv genotipizaciju.

mirzana

Postovani, radila sam papa nalaz i pokazao je cin 1..doktor mi je preporucio ispiranje kamilicom 2put na dan uz terapiju vagiletama da ih koristim u vece (medazol i nistatin) jedno vece nistatin a drugo madazol i sve tako dok ne istrosim posle te terapije mi je rekao da kupim Albothul vagilete i stavljam svako trece vece ..te da ponovim papa posle toga...moje pitanje je to da sam primjetila suhocu vagine ..da li sam pretjerala sa ispiranjem (kamilicom)ali sam sve radila po pravilu onako kako mi je doktor rekao...i prilikom ispiranja sam uvidjela da su mi se pojavile gljivice (candida) onako izlaze mi krpaste ...jos nisam pocela koristiti Albothyl vagilete jer sam dobila menstruaciju ...molim vas sta da radim ..dal da kupim Canesten vagilete...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite canesten tri večeri. Dalje postupite prema terapiji svog liječnika.