cin 1,lijecenje i planiranje trudnoce

Prije 15 dana na mom prvom papa testu mi je dijagnosticiran hpv i cin 1 nakon cega sam dala i bris da se uradi tipizacija virusa. Sad dok cekam nalaz samo citam o tome i razmisljam od kud taj virus kod mene,od koga sam ga dobila i zanima me da li je to moguce saznati. Moja dr mi kaze da je to nemoguce i da se time ne opterecujem. Medjutim ja sam u vezi 2 godine i planiram brak i trudnocu. Moj partner kaze da je bio vijeran, i ja sam ali smo imali partnere prije nase veze. Zanima me da li se moze odrediti vrijeme zarazavanja.Takodjer me zanima terapija i narocito kako ova moja dijagnoza utice na trudnocu.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
molim vas da u pretražnik utipkate početni pojam iz vašeg naslova i siguran sam da ćete dobiti odgovore na većinu Vaših pitanja.