CIN 2

Pozdrav!
Prošle godine u 7. mjesecu mi je papa test pokazao CIN1. Ove godine u 2. mjesecu sam ponovno išla na papa test koji je pokazao CIN2. Naručena sam na kolposkopiju.
Rezultati zadnjeg papa testa su: skvamozna intraepitelna lezija (SIL), SIL visokog stupnja, CIN2
Zanima me kojim prirodnim ili drugim načinima bih mogla doprinijeti da se CIN povuče? Pomaže li betaglukan i matična mliječ? Imala sam samo jednog partnera u životu koji mi je i trenutni partner. Trebamo li imati zaštićene odnose? Treba li se i on iskontrolirati? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru i pomoći!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imunitet je najvažniji u borbi protiv promjena na vratu maternice. Beta glukan je dobar izbor. Potrebne su i zdrave životne navike i prehrana. Budući da ste s partnerom u vezi dulje vrijeme nije potrebna zaštita.