cin I

mawaay

poštovani, prije tjedan dana dijagnosticiran mi je putem papa testa cin I. Ginekologica mi je predlozila rad na podizanju imuniteta,prestanak pušenja te ponavljanje testa za 2 mjeseca. Naime nije mi uzela nikakve briseve niti propisala antibiotike iako mi je naglasila znakove upala. Zanima me vaše mišljenje o sljedećim rezultatima papa testa:
opća podjela-označene su abnormalne stanice
reaktivne promjene na stanicama povezane su s upalom
abnormalne stanice-skvamozne stanice
skvamozna intraepitelna lezija-dysplasia levis-cin I,plus promjene povezane s HPV
zanima me što mi je činiti te dali su navedene promjene povezane s neizdrživo bolnim spolnim odnosom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana savjet doktorice je dobar no bez terapije i briseva ja osobno ne bi.
Potrebno je zbog upale napraviti cervikalne briseve i svakako hpv genotipizaciju da se ustvrdi radi li se o hpv/u i o kojem tipu istog.
Papa test ponoviti za 4mjeseca nakon provedene terapije i saniranja lokalne upale.