cin-urin

maya

imam cin 3 i hpv, i upravo sam napravila predoperacijske pretrage koje ukljućuju i kontrolu mokraće. U nalazu piše: leukociti 5-10 (ref.int. 0-2), stanice pločastog epitela 50-100(r.i.0-1), bakterije 4 (r.i.0) i gljivice 1 (r.i. 0).Ostalo je u granicama normale. Zanima me jel to loš nalaz, na što ukazuje, ima li nešto od toga veze sa mojim ginekološkim problemima i koje bi, ako je potrebno, daljnje pretrage urina trebala obaviti? Osim toga imam snižene trombocite 118, a vidim da je minimum 158, koji bi tome mogao biti uzrok i što poduzeti u vezi toga?
Molim da mi odgovorite što prije.Hvala

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Osim osnovne bolesti, postoji još i uroinfekt. Vjerojatno ćete morati napraviti urinokulturu i biti liječeni prema antibiogramu. Daljnji postrupak prema nalazima.