cista na jajniku

moj UZV nalaz kaže slijedeće: Uterus 73mm FC, AP 48 mm, endometrij u području desnog jajnika tvorba dim. 60.6x56mm, hipo-hiper odjeka(paučinastog). vaskularizacija prisutna samo rubno, RIo.56.0.67.
lijevi jajnik urednog morfološkog izgleda dim. 40.3x16mm.
nakon pregleda, ginekolog mi je rekla da ćemo ponoviti UZV nakon menstruacije koja je za nekih 7 dana.
šta govori ovaj nalaz?
hvala puno

Miro Šimun Alebić, dr. med.

U šali bih rekao da UZV nalaz govori da ga treba ponoviti nakon menstruacije. Većina cista nestane onako kako se i pojavi stoga ponovite UZV VS pregled pa ćemo vidjeti što će biti.