cista na lijevom jajniku

hapless

Imam cistu na lijevom jajniku(cysta ovari l.dex),mislim da tako nekako pise u nalazu.. a dobila sam neke tablete zinnat.Radila sam samo ginekoloski pregled i nista vise,doktorica je rekla da nije potrebno ni ultrazvuk ni papa test ...Mozete li mi reci kako se dobija ta cista i koliko je opasno(da li mogu ostati posljedice nekad kasnije) i da li smijem imati spolne odnose??Hvala Vam unaprijed

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Lijek koji ste dobili nema veze s dijagnozom koju ste naveli. Cista ima raznih, većina je bezopasnih, ali ima nekih i opasnih.Iz mog odgovora jsano Vam je da nemam dovoljno podataka da bih bio konkretniji.