Cista na lijevom jajniku,preporučena laparoskopija

Zvezdana36

Poštovani.
Tijekom ginekološkog pregleda,pronađena mi je cista na lijevom jajniku,veličine mandarine ,za koju mi je
moj ginekolog preporučio laparoskopiju,ali ja bih prije odlaska na operaciju,htjela probati liječenje
ciste čajevima(čula sam da jeto moguće),nisa, dobila nikakve tablete od svog ginekologa.no na Color Doplesru,mi je pak rečeno
da mi je cista pri puknuću...I da postoji mogućnost da pukne sama od sebe.
Kada sam nedavno dobila menstruaciju,primjetila sam svjetlo crveno krvarenje(obično ja crno-crveno),i osjetila
sam jako peckanje..Da li postoji mogućnost da je cista.možda pukla...tokom menstruacije,ili je to peckanje
od sušenja rodnice.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom da nemate smetnje ne treba se žuriti s operativnim zahvatom. Svakako sugeriram kontrolni UZV nakon menstruacije. Napravite svakako i tumorske markere.