cista plexus

virensa

poštovani doktore,
Zamolila bih za Vaše mišljenje. Naime, trudna sam 19 tj i na 4d ultrazvuku je vidljiva ( samo na jednoj strani) Cysta plexusa choroideus.
Nifty sam radila u 16.tjednu i rezultati su sljedeći:
trisomija 21 1/594698
trisomija 18 1/43034267
trisomija 13 1/26075652
Dali se moram brinuti zbog nađene ciste ? Zašto cista nastaje i što ako ne nestane do 28.tjedna? Dali u tome sučaju upućuje na Dawn ili ipak ne ukoliko je Nifty ukazao na mali rizik?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Nalazi su uredni, niskorizični. Cista pleksusa koroideusa će nestati. Kod uzv dijagnosticirane ciste u drugom tromjesećju, postoji malo povećan rizik za kromosomopatije i zato se preporuča daljnja obrada koja je kod Vas pokazala uredan kariotip.