Cista-rak jajnika

Cistica

Uz desni jajnik ultrazvukom je nađena jezero ema tvorba 38*18 mm,(corpus luteum?) ,u douglasovom prostoru slobodne tekućine,stupac14 mm.taj nalaz je od 28.12.2013.,Ca-125 je 24,ali moj trbuh je napuhan već 16 dana,pritisak u gdje ići je stalno prisutan kao i bol u donjem dijelu leđa.češće mokrim,imam grceve i Petra bol se pojavi kad sjednem.možete li mi dati neki odgovor?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa opasno se ne događa. Radi se o benignoj tvorbi koja nije uzrok bolova i nadutosti.
Pričekajte da vam dođe menstruacija pa ćete vidjeti da li će smernje nestati.

Cistica

Menzis mi je završio prije 4 dana,trbuh je jos uvijek tvrd i napuhan,pritisak u zdjelici prisutan i dalje.trbuh mi izgleda kao da sam u 4 mj.trudnoće.od cega je onda trbuh takav ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda je cista porasla? Svakako obavite novi uzv.

Cistica

Hvala,a dali će mi onda u svakom slučaju izvaditi tu cistu ako je narasla,jer ovako s no ovima ne funkcioniram normalno,pogotovo na poslu.brže se umaram i onda mi se vrti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je porasla, radi smetnje i perzistira svakako da hoće.

tontabubili

postovani.....prosle godine mi je pukla cista i razlila se po trbusnoj supljini.....na svoju ruku nisam ostala u bolnici,kontrolni ultrazvuk nakon mjesec dana je pokazao da ciste nema.....tri mjeseca kasnije 5 cista na lijevom jajniku,bolovi su za neizdrzat,obilne menstruacije,9.1.dodem na redovni pregled sada u oba jajnika ciste i doktor kaze da je maternica cudna.....dobijem uputnicu za petrovu,na pregledu koji je bio uzasno bolan,pronade cistu na lijevom jajniku i miom,do desnog nije mogao doci.6.2.sam narucena na ulztrazvuk i doktroru o dogovoru za daljni postupak......zanima me koliko je to opasno,hoce li se morati operirati....dva poroda sam imala,jedan spontani u 17tt,pijem diane 35......bolove i dalje imam,a menstruacije nisu redovite.....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se radi o folikulanoj cisti možda neće trebat operacija.
Ista obično punke s menstruacijom.
No ako će perzistirat, ako imate bolove, miom svakako da će trebat laparoskopska operacija.
Svakako napravite i ca 125 marker iz krvi.

tontabubili

zadnji ultrazvuk je bio 9.1. poslije ciklusa dakle nije pukla,ako ce biti potrebna operacija hocu li morati odstraniti jajnik i hocu li moci zatrudnit

tontabubili

sa ovim ciklusom nije pukla,jel to znaci da cu bez jajnika ostati

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nećete ostati bez jajnika. Samo će se odstraniti cista.

tontabubili

postovani......imam cistu i miom,na zadnjem ultrazvuku mi receno da miom ne vidi samo cistu velicine 4 cm,s obzirom da nemam redovite cikluse i jake bolove,poslao me doktor vaditi ca 125 i hormone stitnjace,s obzirom da sam tek 29.4 narucena kod doktora mozete mi molim vas objasniti nalaze .......ca 125 8.9 ref.interval 0-35,tsh 1.03 intervali 0.35-4.94,ft4 13.06 interval 9.01-19.05,ft3 4.15 interval 2.63-5.70......hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marker jajnika i hormoni štitnjače su uredni.
Savjetujem kontrolni uzv nakon menstruacije.