ciste na jajnicima

edit0000

Poštovani!
2008.g., operirala sam laparaskopski enometriozu sa lijevog jajnicka,70% lijevog jajnika je odstranjeno. Godinu dana nakon toga endometrioza mi se ponovno pojavila, sada je veličine 2,5 cm. Na desnom jajniku, prije godinu dana prvi puta mi je dijagnosticirano da imam vodenu cistu veličine 2 cm. Ca 125 je uredan, između 17-19 intervalske jedinice. Pokušavam zatrudniti oko 6 mjeseci, no bezuspješno. Ginekolog specijalist preporuča laparaskopiju endometrioze. Prošle godine u 5 mj imala sam spontani pobačaj u 6 tjednu trudnoće. Što mi je raditi,budući da sam sva u cistama. Da napomenem da na štitnjači također imam dvije ciste.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poslušajte savjet svog ginekologa. Obradite se do kraja i vi i parner, od spolnih hormona, prohodnosti jajovoda, spermiograma itd.