Cistična trvorba

Eva1

Poštovani,

danas sam bila na kontrolnom pregledu nakon kiretaže.

Prepisujem nalaz uzv:

Lijevi jajnik s cističnom tvorbom, gušćeg sadržaja, koprenastog odjeka, 39x33 mm, unutar ciste vidljiva hiperehogena struktura, bez protoka.

Možete li mi pojasniti o kakvoj cisti se radi? Nisam dobila nikakve upute.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moglo bi se raditi o upali jajnika, začepljenom jajovodu,žutom tijelu, endometriozi. Savjetujem kontrolni UZV nakon završene menstruacije.