citanje nalaza

pcelica1989

Z /1989g

T4 93.9 nmol/L
TSH 4.0 mIJ/L

TSH 7.13 mIJ/L
T4 96.31 nmol/L

TSH 1.54 mIJ/L
hTgAt <20.0 IJ/mL
TPO-At <10 IJ/mL

leukociti 12,5
crp 16,3

leukociti 12,2
crp 40,1

NALAZ
Upucena od stane LOM.a zbog nalaza rtg-a pluca.
Unatrag dva mj cesti respiratorne infekcije. U nekoliko navrata imala groznice,pracene febrilitetom do 39 te glavobolje, tegobe u prosjeku traju 1-2 dana. Raden rtg sinusa,zasjenjen frontalni sinus , raden i rtg pluca -krupan desni hilus, sjena srca sireg sruka ? Od stane LOM-a dobila antibiotik.
Unatrag godinu dana primjetila povremeno lupanje srca....

NALAZ
pregledana u ha zbog protrahiranog subfebriliteta,preporucena obrada.
Napravljen uvz srca,hormoni stitnajce,ORL rinitis vazomotorica;bris zdrijela nazofiksa,iskasljaj , urin b.o...Nalaz uredna

Tijekom 12/2011 u nekoliko navrata bila febrilna i do 38, a sad uglavnom tijekom jutra afebrilna,a u popodnevnim i vecernjim satima subferbilna do 37.5. Navodi i umor ,osjecaj napetosti u trbuhu

ucinijen uvz abdomena-nalaz uredan

zapoceta obrada kod ginekologa
PCOS

upucena radi bolesti stitnajce. Iz anamneze povremene respiratorne infekcije, do sada nije bila teze bolesna. Tegobe su prestale prije oko 1g. U sklopu toga je napravljen UVZ srca, uvz abdomena , hormoni stitnjace, ORL,bris zdrijela nazofiksa,iskasljaj, urin bo. Sada trazena obrada stitnjace jer joj pojacano otpada kosa. Mestruacije neredovite,klinicki TT 81 TV 168 BMI 28

dobrog opceg stanja , eupnoicna u miru, Koza i vidljive sluznice dobro prokrvljene,bez hirzutizma,na donjem abdomenu nesto lividnih strija. Glava i vrat bez limfadenopatije vratne vene kolabirane. Pluca auskultatorno difuzno uredan sum disanja , srce, trbuh, okrajine bo.
NALAZI
KKS bo Hgb 134 GUK 5,1 bil 8,6 urea 3,5 kreatinin 80 AST 23 ALT 31 GGT 21 KOL 5,2 HDL 1,10 LDL ,333 trigl 1,7 TSH 7,13 T4 96
OGGT GUK 5,0 potom 7,6mmol/L inzulin nataste 141 pmol/L

UZV jajnika oba PCOS

DIJAGNOZA
hypothyreosis
PCOS.
Sinuitis chr.

estradiol 90pmol/l (fol.faza 110 -1100 , ovul.faza360-2200,lut.faza 360-1100 menopauza <37)
LH 3.6 IU/L (fol.faz. 3-12,ovul.faz 20-200 , lut.faz 1-10,men. >15)
FSH 4.1 IU/L (fol.faz 2-12 , ovul.faz.8-12,lut.faz 1-10, men. >20)
PROLAKTIN 7.9ug/l 4-23
TESTOSTERON UKUPNI 0.5nmol/L 0.2-2.6
TESTOSTERON SLOBODNI 11.4pmol/L 3.5-30
UDIO SLOBODNOG TESTOSTERONA 2,3°° 0.5-8.0
SHBG 21nmol/L 15-120
DHEAs 4.2umol/L 2-10

KORTIZOL NAKON 1MG DEKSA 27nmol/L

Zadnja dva mj pijem Euthyrox 25 mcg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam što bi vam ja tu trebao komentirati osim ginekološkog statusa.
Hormonski nalaz vam je uredan. Nema pokazatelja pcosa.
Smetnje su uzrokovane vjerovatno hipotireozom. Obrađena ste. Nastavite s terapijom.

pcelica1989

hvala Vam , molim vas ako mi jos samo mozete reci zbog cega otkad sam na terapiji imamo uzasne promjene raspolozenja, spavam po cijele dane i stalno sam gladna.. dali to ima veze sa terapijom koju primam ili ?? hvala vam punoo.. lp :happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako je povezano s uzimanjem Euthyroxa.