Endometrioza jednog jajnika i policistični drugi jajnik

kika84

Poštovani doktore!

Javljam Vam se jer sam jako zabrinuta u vezi moje sposobnost zatrudnjivanja.Imam 29 godina i još nisam rodila.Ovako,prilikom ginekološkog pregleda na desnom jajniku otkriven mi je endometrij veličine 15mm sfere u Douglasu DO-48x37 mm, a LO-45x32 mm je nehomogene strukture policističan. Ultrazvuk je rađen sredinom ciklusa.
Predložena mi je laporoskopija.Menstruacije su redovite. Markeri dobri osim CA 125 je 36.Hormoni normalni. Sljedeći ultrazvuk je poslije menstruacije
Zanima me sljedeće:
1.) Hoće li mi trebat vaditi cijeli jajnik ili će se samo riješiti endometrija?
2.)Postoji li mogućnost da se nakon menstruacije očiste ciste same od sebe?
3)KOji bi bio najgori scenarij a koji najbolji scenarij ove situacije?
4) Najvažnije pitanje hoću li moći imat djecu?
Hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o endometriomu. Svakako nije nužno odmah ići na laparoskopiju.
Prvo ca125 je graničan a veličina endometrioma je još jako mala tj. 15 mm.
Svakako savjetujem uzv nakon menstruacije.
Ako će i trebati lpsc, naravno da će se poštediti jajnik.

kika84

Zahvaljujem na odgovoru, ali sada dalje me zanima da ako ultrazvuk i nakon menstruacije pokaže iste rezultate i ako se ipak mora obaviti laporoskopija, mene zanima
imam li ja šanse u roku par mjeseci ostat trudna jer jako bi željela imat dijete,hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako šansa za trudnoćom postoji. Radite na tome.