Crijevne gliste u trudnoci

Fanaticus

Molim vas tocnu informaciju.
Smije li trudnica u trudnoci piti Vermox tablete ako ima crijevne gliste?
I da li su one opasne za plod?
Na uputi pise da ne smije ali citala sam neke vanjske clanke di pise suprotno
Hvala puno
Molim vas da odgovorite jer sam zabrinuta

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
Vermox je kontraindiciran u trudnoći. Neka istraživanja su pokazala da nema povezanosti sa velikim kongenitalnim defektima, ali svakako se ne smije uzimati u prvom trimestru.

Fanaticus

Sad sam u 2t5.tjednu
Smijem li sad uzeti vermox?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana.
budući da ste u 25. tjednu, a sam uzročnik je potencijalno opasan za plod trebalo bi ga liječiti. Preporučio bih da se posavjetujete sa infektologom o načinu liječenja crijevnih parazita.