Mogucnost trudnoce

laraaa

Pozdrav, moje pitanje glasi da li mogu ostati trudna ako sam sjedila decku u krilu, tacnije na penisu, gola, dok je on bio u donjem vesu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ne možete ostati trudni ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu.

anoniman44

Pozdrav doktore,
Imao sam nezasticen odnos sa devojkom tri dana posle prestanka menstruacije koja je pocela 20.02 i trajala je oko 5 do 6 dana.Ejakulirao sam van rodnice ali ipak nisam siguran da li je mozda odredjena kolicina sperme dospela u rodnicu..Trebala je dobiti 20.03. ali ciklus joj kasni, pa sam hteo da Vas pitam kolike su sanse da je trudna?
Hvala unapred!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
pošto menstruacija kasni, a imali ste odnos preporučio bi da učini test na trudnoću.

anoniman44

Molio bih Vas za jos par odgovora ako biste bili ljubazni,
Posto smo mladi i neiskusni, da li ce test za trudnocu dati tacnu dijagnozu sada ili je potrebno odredjeno vreme da prodje kako bi pokazao stvarno stanje?
Hvala Vam i izvinite..

Ivo Balenović, dr. med.

Test na trudnoću je najbolje raditi tjedan dana po izostanku menstruacije kada je njihova pouzdanost najočitija.

anoniman44

U redu..
Samo jos jedno pitanje ako dozvolite,
Ako se ispostavi test kao pozitivan tj ako je trudna, da li bi moglo nesto da se uradi a da ne dodje do začeća?Izvinite sto se ovako nestrucno izrazavam, nadam se da razumete sta hocu da Vas pitam..

S23maya

Pozdrav. Spontani pobacaj sam imala u prosoncu. Poslije toga menstruacije sam imala 22.1 i 17.2. 25.2 sam imala zasticeni odnos i nesto kratko bez kondoma sa prekinutim snosajem. 27.2 sam imala zelucanuvirozu te su mi zbog ne vjerovanja da nisam trudna vadili beta hcg koji je bio negativan. Poslije toga smo imali samo zasticene odnose te sa ejakuliranjem van rodnice te sam jos 2 puta imala zelucanu virozu + imam nekakav lisaj van vagine koje pece i svrbi i vodenasti iscjedak. Ginekologu ne mogu do iduceg tjedna. Da li mozete reci sta bi to bilo taj lisaj i da li postoji mogucnost da sam trudna ili mi kasni zbog bolesti i nekakvih upala? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za anoniman44,
ukoliko je test na trudnoću pozitivan već je došlo do začeća i implantacije u maternicu i više ne postoje medikamentozne metode (lijekovi) koji bi to spriječili.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za S23maya,
ukoliko ste imali odnose nakon negativnog beta hcg-a (tada 100% niste bili trudni) postoji mogućnost trudnoće. Teško je bez pregleda i uzimanja briseva reći o čemu se radi kad govorite o lišaju koji svrbi i peče (moguće genitalni herpes). Razlozi kašnjenja menstruacije su mnogobrojni i teoretski je moguće da kasni zbog bolesti.

S23maya

Hvala na odgovoru. Jos samo jedno pitanje. Ako smo odnos imali 25.2 a 27.2 vaden beta hcg da li je on mogao vec pokazati za taj datum jer nas brine samo taj dan ovo poslije ne jer smo bili dobro zasticeni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
to je još prerano da bi beta hcg bio pozitivan u slučaju trudnoće. Pozitivne vrijednosti javljaju se nakon implantacije (otprilike 7 dana nakon ovulacije).

S23maya

Došla je, hvala još jednom!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

niki2006

Postovani, zanima me dali mogu ostati trudna decko i ja smo imali spolni odnos 3.3 a menstruacija mi je zavrsila 28.2
imali smo spolni odnos bez kondoma i svrsio mi je vani ali malo je izletilo unutra..
sljedeca menstruacija mi je trebala doci 24.3 kasnila mi je 26.03 smo imali spolni odnos bez kondoma i svrsio je u mene.. sada je 28.03 i jos je nisam dobila.. kasni mi 4 dana.
dali je moguce da sam trudna??

Dea19

Postovani,zanima me kolika je moguce za trudnocom. Naime,do 5.3 sam pila Lindynette,a nezasticeni spolni odnos sam imala 14.3 s time da sam menstruaciju imala 26.2 koja je uranila 9 dana i trajala 15 dana,te sada sam trebala dobiti 25.3 i kasni 4 dana

Dea19

Zaboravila sam spomenuti da decko nije svrsio u mene

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za niki2006,
prema navedenim datumima postoji mogućnost trudnoće. Savjetujem da učinite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Dea19,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća. Nejasno je da ste imali krvarenje za vrijeme uzimanja Lindynetta i koliko dugo ste ih uzimali?

Dea19

Pauza od pijenja je trajala od 6.2 do 12.2 i ponovno 13.2 do 5.3 je trajala nova kutijica kd 21 tablete te taman 26.2 pocelo je krvarenje do 12.3. Lindynette pijem vec godinu dana i ovo je prvi put da se ovako poremetilo