čudan iscjedak

sanelas

Poštovani!

Na gaćicama tijekom dana, i nakon mokrenja na toaletnom papiru javlja se iscjedak sličan iscjedku iz nosa tijekom prehlade. Onako je žuto-zeleni, razvlači se, poput gnoja.... Cervikalne briseve sam radila prije tjedan dana (na bakterije) i u redu su. Trenutno čekam još nalaze od briseva na HPV. (jer sam prije nekoliko godina imala HPV visokog rizika, nakon toga su nalazi bili uredni).
Čega je znak takav iscjedak, neke prehlade, upale? Ima li veze sa mokraćnim putevima ili je iscjedak baš iz rodnice/maternice?
Hvala... Imam 27 godina.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je iz rodnice. Odraz je bakterijske vaginoze i sumnjam da su vam cervikalni brisevi sterilni.
Probajte s multigyn actigelom .

sanelas

Hvala na odgovoru! Nalazi briseva su dosli pred 2 dana i na jednom je pisalo fizioloska flora, a na drugome da nije izolirana Ureaplasma/Micoplasma. Jer sam u 12.mjesecu imala Ureaplamu i lijecila se antibioticima i vaginaletama. Nakon toga sam sada ponovo radila briseve i uredni su. Osim tog iscjetka, koji je sada vec smeckast postao, boli me skroz donji dio trbuha, kao mjehur, pa pijem uvin caj. Trebam li se ponovno javiti ginekologici da ponovim briseve ili da mi da neku terapiju?

sanelas

Trebam li se javiti ginekologici?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napisao sam koje vaginalete možete koristiti.
Za sada se ne trebate nigdje javiti.

sanelas

Još da napomenem da me evo danas već boli skroz dolje nisko, i na lijevoj strani jače, i na dodir. Kad mokrim pika malo. Ne boli jako, više onako smeta pri sjedenju, hodu, neka tupa bol. Što bi moglo biti? Jajnici?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala mjehura. Koristite urološki čaj nekoliko dana.

sanelas

Hvala! Danas vec manje boli, ali iscjedak je jos tu. Da li moguce da je iscjedak zbog upale mjehura ili kada se imala upala mjehura ne postoji nikakav iscjedak? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte koristiti probiotike lokalno, npr Linex, Lactogyn i slično.