čudan osjećaj u donjem stomaku

poštovani,
javljam vam se s pitanjem o čudnom osjećaju u donjem dijelu stomaka. ne znam kako bih ga opisala.
nešto kao da me dodirnulo po trbuhu,ali zna se dogodit i da mi se takav osjećaj javi i oko želudca ili tako oko rebara.
bila sam kod ginekologa prije 4 mjeseca i rekao je da trudnoća nije(napravila test-bio negativan i već sam 4 puta imala menstruaciju
normalnu kao i svaki put do sad,samo što me zadnji put jače boljelo kad sam imala,ali znalo se događati i prije da me tako boli). nekako se bojim
da on slučajno nije pogriješio (jer nije bilo ultrazvučnog pregleda,nego samo ovako-uzimanje brisa za papa test).
možete li mi reći o čemu se radi? imam li razloga za brigu? ili to može biti od kontracepcijskih pilula koje pijem(lindinette 20)
unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Nažalost mnogo je stvari koje dolaze u obzir od ginekološkog sustava, probavnog, kao i mokraćnog sustava.
S obzirom da imate senzacije u gornjem abdomenu, savjetujem da se prvo javite liječniku obiteljske medicine da približno locira o čemu bi se moglo raditi.

beraaa

poštovani, imam pitanje.

Danas mi je dan prije očekivane menstruacije i ujutro sam napravila test i bile su 2 linije. Kontrolna se vidla normalno, a ova druga je bila jako slabo vidljiva, skoro pa neprimjetna i vidla se jedino na dnevnom svijetlu kad malo bolje pogledaš. Trbuh me boli već 2 tjedna kao da imam menstruaciju i primjetila sam pojačan iscjedak. Grudi me bole već tjedan dana i danas sam primjetila da su dosta veće. Ujutro mi se zna vrtiti i biti mučno, ali i navečer. Znam da je iscjedak normalan pred menstruaciju, ali nije mi onako grudast i suh, nego dosta rijedak i relativno obilan.
Postoji li mogućnost da sam zaista trudna ??

Hvala, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji. Napravite test za koji dan ako ne nastupi menstruacija.

Anna97

Pozdrav, vec dva dana imam neki cudan osecaj u donjem stomaku, ne znam kako bih ga opisala, nekad predje i u predeo zeluca, bol nije, vise neka neprijatnost. Grudi su mi malo uvecane ali to mi se vec desavalo jer pijem lindynette 20 nekoliko meseci. Nakon seksualnih odnosa sam dobila menstruaciju, i od te poslednje nisam stupala u odnose. Sledecu ocekujem za nedelju dana. Mogu li otpisati trudnocu kao uzrok?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako nakon menstruacije niste imali odnose sigurno se ne radi o trudnoći.

Bojanna54

Postovani, drugi dan menstruacije osjetila sam blago podrhtavanje u donjem dijelu stomaka koje je trajalo par sekundi i proslo, da napomenem da sam taj dan imala jake bolove u stomaku i ledjima. Danas, 3 dana kasnije opet se desilo isto, cak vidno podrhtavanje i golim okom. Menstruacija jos nije prosla, ali nemam vise bolove. 2 dana pred menstruaciju radila sam ultrazvuk na kom je sve bilo u redu, nema trudnoce, a odnose sam imala 2 dana pre tog ultrazvuka.
Da li imam neki razlog da se zabrinem ili je to povremeno podrhtavanje normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radilo o pojačanoj peristaltici (fiziološkom gibanju crijeva). Nema razloga za brigu.