Cudna mjesecnica

zeljkica89

Postovani,prosli mjesec sam imala mjesecnicu od 23.9-27.9,ovaj mjesec sam dobila 27.10. Cilklusi su mi izmedu 30-35 dana, s tim da prvi dan imam malo krvarenje,a 2 i 3dan pojacano. Ovaj mjesec mi mjesecnica traje 3dana medutim nemam uopce krvarenje ko obicno vec jako blago,toliko da mogu koristiti dnevni ulozak,svega par kapljica. Zastita kod odnosa je prekinuti snosaj zadnjih 10godina i nikad nije bilo problema. Dakle suprug nikada nije u mene. Posto vec imamo jedno dijete koje je bilo planirano i tada se nismo stitili,sad me pomalo strah trudnoce medutim nemam nikakvih naznaka trudnoce koje sam naprimjer imala kad sam bila trudna. Ovo mi se dogada prvi put. Da napomenem prosli tjedan 21.10 sad stavljala implatant i koristila sam klavocin 1g te tablete protiv bolova i naravno anesteziju. Dosta sam pod stresom ovaj mjesec. Da li je moguca trudnoca ili je sve ovo povezano s necim drugim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. No svakako napravite test.

zeljkica89

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

klara12345

Postovani danas oko 5 ujutro dobila sam menstruaciju tocno po ciklusu i sada tokom dana jedva da curi i malo je svijetlije je boje, na ulosku skoro nista nema. Inace nemam obilne menstruacije, umjerene su ali ova je jako slaba. Spolne odnose sam imala 9. i 10.10. metodom prekinutog snosaja, 9. bez zastite, a 10. sa zastitom. Sto moze biti uzrok ovakvoj mjesecnici?

Ispricavam se ako je pitanje dva puta postavljeno jer prvi put mi ga nije prikazalo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati odavde koji je uzrok ovakvoj menstruaciji. Sugeriram da vidite iduće dane kakav će biti intenzitet krvarenja.

Dina1309

Pozdrav. Imala sam mjesecnicu od 20. do 26.10. medjutim i dalje imam blagi krvavi iscjedak s krvavim ugruscima koji je obilniji u jutro i traje vec 8 dana nakon zavrsenog ciklusa, da li je to nesto ozbiljno, trebam li cekati da prodje ?? ili ipak otici doktoru mada to izbjegavam..

annaanna1234

Poštovani,

u kolovozu ove godine popila sam pilulu za dan poslije. Nakon popijene pilule, menstrualni ciklus mi se poremetio.
U rujnu menstrualni ciklus mi je trajao 20 dana(inače traje 30 dana) te sam u 14. listopada ove godine imala čudno krvarenje(smeđčkasti pa svijetlocrveni iscjedak) koji je trajao 4 dana. Redovitu menstruaciju sam trebala dobiti 28.10., no međutim i nakon 7 dana očekivana menstruacija nije stigla. Naravno, imala sam simptome PMS-a prije očekivane menstruacije. Postoji određeni rizik od trudnoće. Ali, test za trudnoću sam napravila 29.10 i 30.10. te je bio negativan.
Da li je moguće da je navedeno krvarenje bila menstruacija?
Molim Vas da mi savjetujete što da dalje napravim. Trebam li ponoviti test za trudnoću i/ili izvaditi hormone?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dina otiđite ginekologu. Moglo bi se raditi o upali, polipu u ginekološkom sustavu, miomu, anovulacijskom krvarenju i sl.

annaanna1234

Poštovani,

u kolovozu ove godine popila sam pilulu za dan poslije. Nakon popijene pilule, menstrualni ciklus mi se poremetio.
U rujnu menstrualni ciklus mi je trajao 20 dana(inače traje 30 dana) te sam u 14. listopada ove godine imala čudno krvarenje(smeđčkasti pa svijetlocrveni iscjedak) koji je trajao 4 dana. Redovitu menstruaciju sam trebala dobiti 28.10., no međutim i nakon 7 dana očekivana menstruacija nije stigla. Naravno, imala sam simptome PMS-a prije očekivane menstruacije. Postoji određeni rizik od trudnoće. Ali, test za trudnoću sam napravila 29.10 i 30.10. te je bio negativan.
Da li je moguće da je navedeno krvarenje bila menstruacija?
Molim Vas da mi savjetujete što da dalje napravim. Trebam li ponoviti test za trudnoću i/ili izvaditi hormone?
Gore sam postavila isti post. Mjesečnica još uvijek nije stigla.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam u prijašnjem postu. Ne mogu znati od ovog svega što je menstruacija a što neuredno krvarenje i koje mu je uzrok. Svakako nije povezano s pilulom za dan poslije jer ste istu uzeli pred 3 mjeseca.